Megújult az MCSSZ honlapja a cserkesz.hu!

2020. 07. 14

Korszerű, átlátható, felhasználóbarát formában újult meg a cserkesz.hu, ahol a legfontosabb MCSSZ-s híreik mellett egy felületről érhetőek el a magyar cserkészek számára nélkülözhetetlen digitális eszközök. A csapatok számára fontos anyagokat is könnyen elérhetővé váltak, mint például grafikai segédanyagokat, toborzó plakátokat, különféle kiadványokat (arculati, külügyi, projektmenedzsment, EINK, különpróba kézikönyvek, “Mi fán terem” és a Scouting for Boys stb.). Valamint a szakágakról is találhattok a információkat, összegyűjtöttek a lelki közösségeik online tartalmait, és a vezetőképzések, cserkészkerületek felületeit. Ha kíváncsiak vagytok arra, hányan vannak a világban magyar cserkészek, itt azt is megtudhatjátok, és elérhetőek a külhoni szövetségek honlapjai.

 

Kapcsolódó oldalakat - az anonim gyermekvédelmi segély oldalt, a módszertani játékok tárházát, a például.hu-t, a Kárpát-medencei csapatmentorokat, a Teleki—Tisza-kastély, a Sztrilich Pál Cserkészpark és a Scoutmaster honlapját - innen is elérhetitek, akárcsak az Elektronikus Cserkész Tagnyilvántartót (ECSET), az Egységes Vezetőképzési Online Központot (EVOK), és minden olyan hivatalos dokumentumot, amire a cserkészmunkánk során szükség lehet Magyarországon. Terveik szerint visszamenőleg is feltöltik a meglévő hivatalos anyagokat.

 

Fontos újítás az adomany.cserkesz.hu oldal, amin keresztül országos cserkész kezdeményezésekre  gyűjthetnek támogatást magyarországi cserkésztestvéreink.

 

Emellett kövessétek az MCSSZ facebook és Instagram oldalát valamint YouTube csatornáját, ahol sok hasznos és izgalmas tartalmat osztanak meg veletek.

Sokat dolgoztak szerkesztői a cserkesz.hu megújításán, hogy az a korábbi oldal előnyeit is megtartsa. Törekedtek minél tökéletesebb munkát végezni, de amellett kérik azt is, hogy minden segítőszándékú megjegyzést, javaslatot, javítást osszatok meg velük ezen az űrlapon keresztül. A módosítási javaslatokat mérlegelik, és amit lehet, beépítnek. A frissítésekről is adnak majd hírt. Ezt a fejlesztést, mint Online Tudástárat, az EFOP-1.3.6-17-2017-00001 Imre herceg terv – közelebb egymáshoz projekt, Informatikai és tagi szolgáltatások modul keretében sikerült kialakítani.